JoomDo

Kaydol

TEKNOLOJİ HABERLERİ - 10/03/2021

BigBossLayf GeForce Now hakkında açıklama yaptı!

Neredeyse tüm cihazlarda en yeni oyunları oynama fırsatını sunan GeForce Now hizmetinin birkaç ay önce GeForce NOW powered by GAME+ ismi ile Türkiye’ye giriş yapacağı duyurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde açıklanan yüksek fiyatların üzerine, Türkiye’den yurtdışındaki GeForce Now hizmetine bağlanan kullanıcıların hesaplarının ülkemize taşınması büyük olay yaratmıştı. BigBossLayf ise yaptığı açıklamada tepki toplayan bu durum hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Ferit “Wtcn” Karakaya’nın Twitter üzerinden de paylaştığı açıklamada BigBossLayf’ın olayları yakından takip ettiğini belirtilirken, şirket olarak marka ile randevu talebinde bulunarak hatalı olduklarını düşündükleri konular ile ilgili bilgi alıp, şirket bünyesindeki yayıncıları ve izleyicileri aydınlatılmak istendiği söylendi.

Sponsorlu

Wtcn yaptığı paylaşıma herhangi bir yorum katmazken, yayınlanan açıklama metninin devamında GeForce Now çevresinde yaşanan olaylar kısaca özetlendi.

9 Mart Salı günü ortaya çıkan hesap taşıma konusu hakkında ise BigBossLayf, “Üyelik süresi henüz dolmamış bir kişinin, üçüncü bir tarafla ticari anlaşma ya da kazanç için üyeliğinin sonlandırılmasını (ücreti iade edilsin veya edilmesin) doğru bulmuyoruz.” ve “GFNinin bu konuda yasal bir hakkı bulunsa dahi; etik ilkeler ve genel kabul gören anlayışlara göre üyenin rızasını alması ya da kimseye mağduriyet yaratmayacak bir çözüm yolu bulmasının çok daha doğru bir davranış olduğunu düşünüyoruz.” sözleri ile konu hakkındaki düşüncelerini ifade etti.