JoomDo

Kaydol

E-SPOR HABERLERİ - 09/03/2021

Cloud9 Genel Müdürü HenryG Tepkilere Açıklama Yaptı

DreamHack elemelerinde bir başka beklenmedik kaybın ardından Cloud9 Genel Müdürü HenryG, oyuncu maaş şeffaflığı hakkında konuştu.

Ekim 2020’de Cloud9 “The Colussus” adlı CS:GO ekibini kurmuştu. Bu ekibe sonradan Patrick “es3tag” Hansen‘in eklenmesiyle ve 2.1 milyon $ değerinde bir sözleşme imzalayan organizasyon, oyuncu maaşları ve sözleşme süresi konusunda son derece şeffaf olmaya devam etti.

Sponsorlu

Bazı tökezlemelerin ve büyük bir kadro değişikliğinin yanı sıra gelen kötü sonuçların ardından, espor topluluğundan bazı kişilerden kötü yorumlar ortaya çıktı. Cloud9’dan HenryG gelen bu kötü yorumlara cevap verdi.

Cloud9 CS:GO kadrosunun Genel Müdürü Henry “HenryG” Greer, Twitter üzerinden bu tepkilere şu sözlerle yanıt verdi:

Oyuncularımızı cömertçe teklif için bir şekilde kötü olduğumuza dair bu anlatıyı hala gerçekten anlamıyorum.

Bana her gün hatırlattığınız rakamları bilmenizin tek nedeni, CS:GO’da profesyonel oyuncular için daha iyi bir oyun alanı yaratmaya çalışmamızdır.

Taraftarlar, Cloud9’un bu kadar güçlü bir kadroyla maçlarda biraz başarılı olmasını bekliyorlardı, özellikle de herkesin bu oyunculara ne kadar para ödendiğini bildiği için tepki toplaması normal.

HenryG‘den gelen bu yanıtın sebebi Cloud9, DreamHack Masters Spring 2021’e katılmaya hak kazanamadığı ve Bulgar ekibi VOYVODA‘ya şok edici mağlubiyetin üzerine geldi.

HenryG daha sonra CS:GO organizasyonları hakkında ilgi çekici bilgiler vermeye devam etti. Cloud9 CS:GO takımının Genel Müdürü’ne göre organizasyon en yüksek oyuncu maaşlarını ödemediklerini söyledi.

Diğer CS:GO takımları oyuncu maaşlarını gizli tutmayı seçiyor ve Cloud9 bu konudaki şeffaflığı sayesinde taraftarlarda beklentilerini çok yüksekte tutuyor. Bu olay sonrasında Cloud9 sözleşmelerde şeffaf davranması, gelen tepkilere bakıldığı zaman iyi fikir olmayabilir.