JoomDo

Kaydol

E-SPOR HABERLERİ - 22/03/2021

cNed’li Acend VCT 1. Aşama Masters Avrupa şampiyonu oldu!

VCT 1. Aşama Masters Avrupa, yüksek heyecan dolu karşılaşmalarının haricinde ülkemizi temsil eden makine gibi oyuncular nedeniyle de ülkemizde oldukça yakından takip ediliyor. VCT 1. Aşama Masters Türkiye finallerinin olduğu aynı gün, VCT 1. Aşama Masters Avrupa finallerinde de cNed’li Acend ile pAura’lı Team Heretics karşı karşıya geldi.

Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan final karşılaşmasının ilk haritası Split oldu. 13-7’lik bir skor ile ilk maçta Team Heretics öne geçerken, Bind haritasında oynanan ikinci karşılaşmada benzer bir skora Acend sahip olarak durumu eşitledi.

Sponsorlu

Haven haritasında oynanan serinin üçüncü maçında ise skor bir önceki maç ile birebir aynı oldu ve Team Heretics tekrardan şampiyonluğa bir adım daha attı. Serinin dördüncü maçı ise Icebox’ta gerçekleşti. İki takım arasındaki rekabetin ve seyir zevkinin daha da arttığı karşılaşmada galibiyete 14-12’lik bir skor ile Acend ulaşarak rakibine ben hala buradayım dedi.

Durumun 2-2 olduğu ve şampiyonun belirleneceği serinin son karşılaşması Ascent haritasında oynandı. Nefes kesici pek çok oyunun oynandığı karşılaşmanın sonucunda Acend ekibi rakibi Team Heretics’i 13-11’lik bir skor mağlup etti. Seriyi 3-2’ye getiren Avrupa2lı karma takım, VCT 1. Aşama Masters Avrupa şampiyonu olarak tarihe geçti.