JoomDo

Kaydol

OYUN HABERLERİ - 23/03/2021

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR’dan ayrıldı

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı Andrzej Zawadzki, çalıştığı 8 yılın ardından CD Projekt RED’den ayrılacağını duyurdu. Zawadzki Twitter üzerinden ayrıldığını duyuran bir gönderi paylaştı ve bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı şirketten ayrıldı

Zawadzki Twitter üzerinden paylaştığı gönderide “Neredeyse 8 yıl sonra CDPR’da geçirdiğim süre sona erdi. Yeni maceralara yelken açmanın zamanı geldi. Yolda tanıştığım herkese çok teşekkür ederim, bu bir onur ve zevkti. Görüşmek üzere” yazdı.

Sponsorlu

Zawadzki The Witcher 3 – Wild Hunt ve DLC’leri Hearts of Stone ve Blood and Wine üzerinde çalışan bir Quality Assurance (QA) testçisi olarak CDPR’a katılmıştı. LinkedIn’e göre, daha sonra 2016’da kendisine “Genç Oyun Tasarımcısı” rolü verildi ve Cyberpunk 2077 üzerinde çalışmaya başladı. Geliştirme süreci boyunca farklı roller üstlenen Zawadzki en son Mart 2020’de “Kıdemli Oyun Tasarımcısı” ünvanını aldı. Bundan önce de RPG Koordinatörü olarak çalışıyordu.

Hatırlarsınız ki oyun ilk çıktığında şirkette ölüm tehditlerine kadar varan bir tepki seli yaşanmıştı. İşte bu sırada Andrzej Zawadzki takipçilerine tehditlerin kesinlikle kabul edilemez ve tamamen yanlış olduğunu söylemişti. CD Projekt RED bünyesinden en ciddi şekilde bu duruma yanıt veren kişi de kendisiydi. “Bizler de sizin gibi insanız” demişti. Şimdi şirketten neden ayrıldığına dair bir gerekçe göstermedi ve çalışacağı yeni şirket konusunda da elimizde bir detay yok. Yalnızca arkadaşı Kyle Rowley’e uzun bir tatil yapacağını söylüyor.

Ayrılık duyurusunu yayınladığı gönderinin altında eski iş arkadaşlarından veda mesajları da görüyoruz.

Oyuna gelecek yeni güncellemeden haberiniz var mı?

Kaçırmış olabilirsiniz fakat Cyberpunk 2077 için diğerlerine nazaran daha kapsamlı bir güncelleme geliyor. Oyundaki araç sürüş mekaniklerinden, tuş atamalarına ve can sıkıcı polislere kadar birçok konuyu yeniden ele alıyorlar. Bu güncellemenin duyurusunun ardından şirketten böyle bir ayrılık haberi gelmesi oyun için endişelendirmiş olmalı. Peki sizler bu işten ayrılma konusu hakkında neler düşünüyorsunuz?