JoomDo

Kaydol

OYUN HABERLERİ - 12/04/2021

Epic Games, Exclusive Oyunlarda Büyük Miktar Para Kaybediyor!

Epic Games, Steam’in muazzam kullanıcı tabanı göz önüne alındığında, uygulanabilir bir rakip olmanın tek yolunun Steam’de oynayamayacağınız oyunlara sahip olmak olduğunu anlıyor gibi görünüyor.

Epic Games, Steam’in muazzam kullanıcı tabanı göz önüne alındığında, uygulanabilir bir rakip olmanın tek yolunun Steam’de oynayamayacağınız oyunlara sahip olmak olduğunu anlıyor gibi görünüyor. En azından bir süre için. Üçüncü taraf şirketlerle yapılan münhasırlık anlaşmalar büyük miktar para demek ve Epic Games, bu ayrıcalıkların gerçekleşmesi için büyük miktarda para kaybediyor gibi görünüyor. Yine de Fortnite’den kazandığı daha büyük miktarda parayla, ancak bu büyük bir anlaşma gibi görünmüyor.

PC Gamer tarafından tespit edildiği üzere, 2020’de Epic Games Store için üçüncü taraf oyunlarında “minimum garantiler” için yaklaşık 444 milyon dolar ödemesine rağmen, yıl için tüm üçüncü taraf oyunlarının satışı yaklaşık 265 milyon dolar olarak gerçekleşti. Apple, Epic Games’in 2019’da Epic Games Store’da yaklaşık 181 milyon dolar kaybettiğini ve bu rakamların doğru olması durumunda bugüne kadarki toplam zararı 300 milyon doların üzerine çıkardığını söyledi. Metro Exodus ve Control gibi büyük oyunlar daha sonra Steam’e gelmeden önce EGS’de yayınlandı.

Sponsorlu

Apple, bu rakamları Epic Games’e açtığı davanın bir parçası olarak bir açıklamada kullandı ve hizmetin kârsız olduğuna ve Apple’ın App Store’un içerdiği güvenlik özelliklerinin eksik olduğuna işaret etti. Epic Games’in Fortnite gelirinin çoğunun iOS dışındaki platformlarda da üretildiğine dikkat çekildi , bu da oyunun artık orada bulunmamasının etkisini görünüşte hafifletecek gibi görünüyor. Bu kayıp rakamları, bir bütün olarak Epic Games’e kıyasla hala oldukça küçük.

Şirket, ek fon sağladıktan sonra geçen Ağustos ayında 17 milyar doların üzerinde bir değere sahipti. Aylardır iOS’ta bulunmamasına rağmen, Fortnite diğer platformlarda gelişmeye devam ediyor. Epic Games ve Apple denemesi 3 Mayıs’ta başlıyor. Sonuç, yalnızca Fortnite’ın Apple cihazlarına dönüp dönmeyeceğini değil, aynı zamanda Apple’ın platformunda dijital satın alımlar üzerinde tekel tutup tutamayacağını da belirleyebilir.