JoomDo

Kaydol

OYUN HABERLERİ - 20/04/2021

FIFA 22, Avrupa Süper Ligi nedeniyle olumsuz etkilenebilir!

Avrupa merkezli dünya devi futbol takımları bir araya gelerek Avrupa Süper Ligi isminde yeni bir lig kurduklarını açıklamalarının ardından dünya gündemine bomba gibi düşmüştü.

Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Inter, Milan ve Juventus gibi Avrupa merkezli dünya devi futbol takımları bir araya gelerek Avrupa Süper Ligi isminde yeni bir lig kurduklarını açıklamalarının ardından dünya gündemine bomba gibi düşmüştü.

UEFA, FIFA ve daha birçok kurum tarafından yapılan açıklamalar ile süren tartışmalar oyun sektörüne de sıçramış durumda. Sporx’in haberine göre yeni ligin kuruluşuna imza atmış olan 12 takım, FIFA 22 içerisinde yer almama kararı aldığını açıkladı.

Sponsorlu

Bu iddiaların hem ülkemizde hem de yurt dışında gündeme gelmesinin ardından pek çok oyuncu durum hakkındaki tepkisini sosyal medya platformları üzerinden dile getirdi. FIFA oyun serisinin resmi Twitter hesabı olan @EASPORTSFIFA üzerinden ise konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.