JoomDo

Kaydol

E-SPOR HABERLERİ - 03/04/2021

Kafalar Esports Oyuncusu Brave, BBL Esports Maçındaki Küfür Hakkında Konuştu

1 Nisan Perşembe günü VCT 2. Aşama 1. Hafta Ön Elemeleri karşılaşmalarında seri başı belirleme maçında BBL Esports ile Kafalar Esports karşı karşıya geldi.

1 Nisan Perşembe günü VCT 2. Aşama 1. Hafta Ön Elemeleri karşılaşmalarında seri başı belirleme maçında BBL Esports ile Kafalar Esports karşı karşıya geldi. Üç maçlık seri üzerinden karşılaşmadan 2-1’lik bir skor ile Kafalar Esports ayrıldı.

Galibiyete ulaşan takımın seri avantajı kazandığı karşılaşmanın önüne, oyunun takım içi sohbet kısmına yazılan bir küfür geçti. İddiaya göre Kafalar Esports oyuncusu Eren “Brave” Kasırga, takım içi sohbet kısmından rakiplerine karşı bir küfür etti. Bu mesajın ortaya çıkmasının ardından BBL Esports’un taraftarları oyuncuya tepki gösterdi.

Sponsorlu

2 Nisan Cuma gününün ilk dakikalarında bir Tweet atan Brave, maç heyecanı, sinir ve hırs ile böyle şeylerin olabileceğini belirtirken, “BBL’den zaten özür diledim ki emin olun her takım birbirine maç içinde küfür vs. ediyor. Yine de böyle birşeyin olmaması gerekiyordu.” dedi.

Oyuncu tarafından atılan Tweet’e cevap veren BBL Esports oyuncusu Semih “Legooo” Selvi, bir sorunun olmadığını, her takımın içerisinde böyle şeylerin yaşanabildiğini söyledi. Selvi ayrıca “Public ortamda gözükeceğini bilse yapmazdı” dedi.

BBL’nin başka bir oyuncusu Russ ise “sorun değil ggwp” şeklindeki kısa bir mesaj ile sorun olmadığını dile getirdi.