JoomDo

Kaydol

Hoşgeldiniz

Apex Legends hakkında bilmeniz gerekenler

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • Battle Royale oyunları son yılların yükselen trendleri arasında yer alıyor. Fortnite ve PUBG gibi güçlü oyunların arasında EA’nın da bir kozu bulunuyor. Birçok kesim tarafından ‘en iyisi’ olarak değerlendirilen Apex Legends, 50 milyon oyuncuyu bir araya getirmesiyle öne çıkıyor. Respawn Entertainment‘ın en son oyunu olan Apex Legends, takım oyununa odaklanıyor ve farklı oynanabilir karakterler sunarak rakiplerinden ayrılmayı başarıyor. Biz de bu yazımızda oyun hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizlerle paylaşıyoruz. Apex Legends nedir?

   Eğer mevcut oyunlarınızdan sıkıldıysanız ve yeni bir şeyler arıyorsanız bu Battle Royale oyununa mutlaka bir şans vermelisiniz. Şimdi Apex Legends’ı sizlere daha yakından tanıtalım. İlk olarak Apex Legends nedir? Buradan başlamak gerekiyor.

   Apex Legends nedir?
   Oyunun tanımı aslında çok uzun değil. Respawn ve Electronic Arts iş birliğinin bir ürünü olan oyun takımların birbiriyle kıyasıya savaştığı bir Battle Royale oyunu. Bilgisayar, PS4 ve Xbox One oyuncuları oyunu indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

   Oyunu bilgisayarınıza indirmek için tıklayabilirsiniz.

   Oyunu PS4 için buradan indirebilirsiniz.

   Oyunu Xbox One için buradan indirebilirsiniz.

   Apex Legends’ı PUBG ve diğerlerinden farklı kılan ne?
   Oyun tamamıyla takım oyununa odaklanmış durumda. Her maç, son kalan takım olmak için mücadele eden toplamda 20 takımdan oluşuyor. Oyun içinde birçok araç bulunuyor. Oyunun içinde her birinin kendine özgü yetenekleri ve hareketleri olan sekiz ayrı karakter bulunuyor. Burada ekibi doğru kurmak ve doğru yeteneklere şans vermek önemli hale geliyor. Fortnite ve PUBG gibi oyunlarda karakterlerin yalnızca görüntüleri değişirken bu oyun kendine has özelliği ile Overwatch’a daha yakın bir çizgide ilerliyor.

   Apex Legends içinde hangi karakterler var?
   Oyun içinde dediğimiz gibi oynanabilir sekiz farklı karakter bulunuyor. Bunlar; Bangalore, Bloodhound, Caustic, Gibraltar, Mirage, Pathfinder, Wraith. Karakterler arasında teknoloji odaklısından askere, robotik izciden ışınlanma yeteneği olana kadar birçok farklı özellik yer alıyor. Ayrıca Respawn’ın bu oyunu uzun süre destekleyeceğini biliyoruz. Bu da demek oluyorki, oyuna ilerleyen zamanda daha fazla karaktere de katılabilir.

   Oyun içinde neler var?
   Ücretsiz bir oyun olan Apex Legends’da hem kazanabileceğiniz hem de gerçek para harcayabileceğiniz çeşitli oyun içi para birimleri bulunuyor. Bunlar; Apex Coin, Legend Tokens ve Crafting Metals. Apex Coin, oyunun birinci sınıf para birimi. Apex Pack’leri ve birçok eşyayı satın almak için kulanılıyor. Legends Tokens ise oyun içi seviye atlamasıyla birlikte kazanılıyor ve Efsane satın almak için kullanılıyor. Crafting Metals ise Apex Pack’lerden çıkıyor. Bu para birimi ile silahlar ve karakterlerde tasarımsal değişiklikler yapılabiliyor.

   Oyunda iyi olabilmek için kendinize biraz zaman vermeniz gerekiyor. Çünkü bu oyunun da diğer tüm oyunlarda olduğu gibi bir öğrenme eğrisi var. İlk maçınızda ölmeniz gayet normal. Emin olun eliniz alıştıktan sonra bu oyundan vazgeçmesi sandığınız kadar kolay olmayacak.

   Sponsorlu
Sponsorlu
0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.