JoomDo

Kaydol

Hoşgeldiniz

ESA Esports’a 3 Milyon TL Yatırım

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • Oyun girişimlerinden ESA Esports, 3 milyon TL’lik bir yatırım aldığını duyurdu. Yerli ve yabancı yatırımcıların katıldığı Seri A yatırım turunun 30 milyon TL değerleme tutarı üzerinden gerçekleştiği kaydedildi. ESA Esports & Media CEO’su Lale Ergin, “Türkiye’den çıkan, uluslararası seviyede bir espor organizasyon, içerik ve medya şirketi olmayı hedefliyoruz. Bu yatırımdan gelen kaynağı öncelikle altyapı yatırımlarımızı tamamlamak, operasyonlarımızı ve ekibimizi büyütmek amacıyla kullanacağız” dedi.

   ESA Esports

   ESA Esports, geçen hafta gerçekleştirilmiş olan Seri A yatırım turunda 30 000 000 TL şirket değerlemesi üzerinden 3 000 000 TL’lik yeni bir yatırım aldı. Gerçekleştirilen bu yatırım turuna yerli ve yabancı yatırımcıların katılmış olduğu kaydedildi.

   Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan ESA Esports & Media Kurucu Ortak ve CEO’su Lale Ergin, “Türkiye’den çıkan, global düzeyde bir espor organizasyon, içerik ve medya şirketi olmayı amaçlıyoruz. Bu yatırımdan gelen kaynağı evvela altyapı yatırımlarımızı tamamlamak, operasyonlarımızı ve ekibimizi büyütmek amacı ile kullanacağız. Espor şirketleri son zamanlarda yatırımcıların bir hayli ilgisini çekiyor” dedi.

   Türkiye’de yaklaşık 30 000 000 kişinin video oyunları oynadığının tahmin edildiğini kaydeden Ergin, “Bunun içerisinde espor turnuvalarını seven, oynayan ve takip eden de çok önemli bir kitle var ve sayıları gün geçtikçe artıyor. Bu da ülkemizde espor ekosisteminin potansiyelini gösteriyor. Önümüzdeki dönemde espor ve video oyunları piyasasına erken giren markalar ve oluşumlar bu rüzgârdan faydalanacak” diye konuştu.

   Sponsorlu
Sponsorlu

1

Kullanıcı

0

Cevaplar

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.