JoomDo

Kaydol

Hoşgeldiniz

NVIDIA’dan Oyuncuları Sevindirecek Haber

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • NVIDIA

   Grafik kartı üreticisi Nvidia, kripto para birimi Ethereum’u çıkarmak için kullanıldığında en son kartının verimliliğini kasıtlı olarak% 50 azaltacağını söylüyor.

   Kripto para birimi meraklıları, oyun dışı amaçlarla kullanmak için sarf malzemeleri hazırlayarak grafik kartı sıkıntısına katkıda bulundular. Nvidia, ürünlerinin “oyuncuların eline geçmesini” sağlamak için müdahale ettiğini söyledi. Ancak aynı zamanda ısmarlama bir kripto para madenciliği işlemcisi de satacak.

   Sorun ne?

   Grafik kartları (GPU’lar), bir oyun bilgisayarının çok önemli bir bileşenidir. Modern bir kart, oyuncuların beklediği yüksek çözünürlüklü ve yüksek kare hızlı grafikleri üretebilir. Ancak koronavirüs salgını sırasındaki üretim gecikmeleri de dahil olmak üzere birçok faktör, kıtlığa katkıda bulundu.

   Grafik kartları, madencilik olarak bilinen bir süreçte işlemleri işlemek ve bitcoin üretmek için kullanabilen kripto para yatırımcıları arasında da popülerdir. Pek çok madenci, oyun oynamak yerine kripto para madenciliğine adanmış güçlü bir makine üretmek için aynı anda birkaç grafik kartı kullanarak teçhizatlar inşa ediyor. Bunun ekonomik olması için, donanımın maliyetinden ve çalıştırmak için kullandığı elektrikten daha fazla bitcoin üretmesi gerekir.

   Nvidia ne yaptı?

   Nvidia, yakında çıkacak GeForce RTX 3060 kartı için yazılımın Ethereum işlemlerini ne kadar verimli bir şekilde işleyebileceğini yaklaşık% 50 oranında sınırlayacağını söyledi .Bu, madencilerin kartı Ethereum madenciliği için kullanmasını daha az ekonomik hale getirecek. Nvidia, Ethereum’a odaklandığını, çünkü “şu anda herhangi bir GPU ile çıkarılabilir madeni para için en yüksek küresel madencilik verimine sahip olduğunu ve bu nedenle muhtemelen ma dencilikte GPU’lar için ana talep faktörü olduğunu” söyledi. Bununla birlikte, bir dizi kripto para madenciliği işlemcisi (CMP’ler) satmaya da karar verdi.

   Nvidia, CMP’lerinin üretiminin grafik kartlarının kullanılabilirliğini etkilemeyeceğini söyledi.

   BBC’ye CMP’nin GPU’ları için gerekli “özellikleri” karşılamadığını ve daha az enerji kullanacağını söyledi.

   Ancak Bitcoin gibi kripto para birimlerini eleştirenler, tükettikleri enerjinin boşa gittiğini söylüyor.

   Attack of the 50 Foot Blockchain’in yazarı David Gerard, Bitcoin’i “anti-verimli” olarak adlandırdı.

   Şubat ayının başlarında BBC’ye verdiği demeçte, “Daha verimli madencilik donanımı yardımcı olmayacak – sadece diğer verimli madencilik donanımlarına karşı rekabet edecek” dedi.

   “Bu, Bitcoin’in enerji kullanımının ve dolayısıyla CO2 üretiminin yalnızca dışa doğru kıvrıldığı anlamına gelir.

   “Tüm bu enerjinin bir piyangoda tam anlamıyla boşa harcanması çok kötü.”

   Kaynak : BBC

   Sponsorlu
Sponsorlu
0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.