JoomDo

Kaydol

Hoşgeldiniz

Valorant dereceli sistem iyileştirmeleri devam ediyor

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • Valorant

   Valorant dereceli sistem iyileştirmeleri devam ediyor!

   Çoğu oyuncu Valorant dereceli maç sisteminden memnun değil. Ancak önümüzdeki yamayla beraber rekabetçi sisteminde önemli değişiklikler yolda gibi görünüyor.
   Valorant’a 2.02 yamasıyla rekabetçi anlamda bir çok yenilik ve değişiklik geldi. Bu değişiklikler oyuncular tarafından çok sevilse de görünüşe göre bu daha yalnızca yolun başlangıcı. Oyuncuların özellikle dereceli maçlarda dillendirdiği pek çok sorun var.

   Oyuncular bu problemleri dillendirmek için forumlar ve Reddit gibi platformları kullanıyor. Büyük oranda oyuncu ise dereceli maçlardaki eşleştirme sisteminin dengesizliğinden yakınıyor. Eşleştirmelerde daha düşük ya da yüksek rütbeli oyuncular denk gelebiliyor, oyuncular ise bu durumdan karşılıklı yönde yakınıyor.

   Reddit’teki bir Valorant geliştiricisi ise şu ifadelerle açıklamada bulundu: “Ortalıkta eşleştirmelerin adil olmadığına dair gönderiler görüyorum ve neden böyle söylediğinizi de anlayabiliyorum. Altın derecedeki takımınıza bronz dereceli bir oyuncu geldiğinde bunun adil olmadığını düşünüyorsunuz. Ancak eşleştirme sistemi rütbesine göre iyi performans sergileyen oyuncuları biraz daha itmek için böyle bir şey yapıyor.”

   Teorik olarak mükemmel eşleştirme sistemine sahip olunsa bile kullanıcılar bundan memnun olmadıktan sonra bunun bir öneminin olmadığını dile getiren geliştirici, ileride bu konu hakkında yamalar geleceğini bilgilendirdi.

   Geliştirici bu konuyla ilgili nasıl iyileştirmeler ve çalışmalar yapacağına dair bir bilgi vermedi. Buna rağmen Valorant şu en temel kadar oyuncularının geri dönüşlerine değer veren ve göz önünde bulunduran bir oyun olduğunu gösterdiği için oyuncular bu haberin ardından sorgulamadan heyecan ile beklemeye başladı.

   Sponsorlu
Sponsorlu
0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.