JoomDo

Kaydol

Hoşgeldiniz

Valorant “DX11 feature Level 10.0 is required to run the Engine” hatası

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • Riot Games’in yeni FPS oyunu VALORANT, hemen hemen her yeni güncelleme sonrasın da bir takım hatalara sebep olmakta. Oyuncuların 1.14 yama güncellemesinden beri karşılaştığı “DX11 feature Level 10.0 is required to run the Engine” hatası ise oyuncuları çıldırtmak üzere.

   Karşılaşılan bu hata için bir kaç çözüm önerisinde bulunacağız, eğer bu yöntemler işe yaramaz ise yazımızın sonun da size kötü bir süprizimiz olacak.

   1. Çözüm Yolu

   Windows update ile sisteminiz de güncellemelerin olup olmadığını kontrol edin. Eğer sistem güncellemesi var ise güncellemeleri yükledikten sonra tekrar hatayı alıp almadıgınızı kontrol edin.

   2. Çözüm Yolu

   Ekran karti driverınızı DDU programi ile bilgisayarınızdan tamamen silin. Ekran kartı driverınızı, markanin kendi resminsitesinden en güncel sürüm olanı ile güncelleyin. Güncelleme sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar oyuna giriş yapmaya çalışın.

   3. Çözüm Yolu

   Eğer yukarıda bahsettiğimiz çözüm yolları bir işe yaramadı ise size kötü bir haberimiz var. Ekran kartınızı değiştirmeniz gerekli. Çünku bahsettiğimiz çözüm yolları haricinde yapabileceğiniz tek şey bu kalıyor. Ekran kartınızın DX desteği malesef ki oyun gereksinimlerini karşılamıyor.

   Yapmanız gereken DX 11 desteği olan ve bütçenize, ayrıca ana kart ve işlemcinize en uygun ekran kartını temin edip, oyun zevkinize kaldığınız yerden devam etmek.

   DDU programını buradan indirebilirsiniz.

   Sponsorlu
Sponsorlu
0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.