JoomDo

Kaydol

Hoşgeldiniz

VALORANT Sistem Gereksinimleri Nedir?

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • League of Legends ile e-spor dünyasını sallayan Riot Games, online oyun arenasına yeni bir oyunla giriş yaptı. Üstelik sistem dostu bir taktiksel FPS oyunuyla! Gelin Riot Games’in yeni oyunu VALORANT’ın sistem ihtiyaçlarına yakından bakarken bir taraftan da bu sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarların ortalama fiyatlarını gözden geçirelim.

   Riot Games’in 2019 senesinin Ekim ayında “Project A” ismiyle tanıttığı VALORANT, 2 Haziran 2020 tarihinde beta sürecini geride bırakarak nihai çıkışını yaptı. Beta sürecinde yoğun ilgi gören oyun, nihai çıkışını yaptıktan sonra da giderek çoğalan bir ilgi ile karşılandı. En çok dikkati çeken noktalardan biri ise VALORANT’ın sistem gereksinimlerinin bir hayli düşük olması.

   Günümüzde taktiksel FPS cinsine ait pek çok oyun var. Bunlardan bazıları Rainbow Six Siege gibi ciddi performans isteyen yapımlarken bazıları da düşük kuvvetli bilgisayarlarda sorun olmadan çalışıyor. VALORANT ise düşük kuvvetli bilgisayarlarda rahatlıkla oynanabilen oyunlar arasında konumlanıyor. Gelin VALORANT’ın sistem ihtiyaçlarına beraber bakalım.

   VALORANT sistem gereksinimleri:

   Minimum (30 FPS için):
   İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400
   Ekran kartı: Intel HD 4000
   Bellek: 4 GB
   İşletim sistemi: Windows 7 64 bit

   Önerilen (60 FPS için):
   İşlemci: Intel i3-4150
   Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 730
   Bellek: 4 GB
   İşletim sistemi: Windows 7/8/10 64 bit

   Önerilen (144 FPS için):
   İşlemci: Intel Core i5-4460 3,2 GHz
   Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
   Bellek: 4 GB
   İşletim sistemi: Windows 7/8/10 64 bit
   En az 144 Hz destekleyen bir monitör

   Riot Games’in VALORANT ile ilgili paylaştığı sistem gereksinimleri arasında kullanılabilir depolama alanı hakkında bir bilgi yer almıyor. Ancak oyunun Riot Games’in kendi başlatıcısı Riot Client ile birlikte kapladığı depolama alanı 9 GB civarında. Bu boyutu göz önünde bulundurarak kendi bilgisayarınızdaki depolama alanını ayarlayabilirsiniz.

   Sponsorlu
Sponsorlu
0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.