JoomDo

Kaydol

TEKNOLOJİ HABERLERİ - 09/03/2021

Nvidia’dan şaşırtan GeForce NOW Türkiye hamlesi

NVIDIA imzalı bulut oyun hizmeti GeForce NOW Türkiye pazarına Turkcell ile giriş yaptığını açıklamıştı. GAME+ adı altında ülkemize gelen streaming ağı bu sabah kullanıcılarına bir e-posta gönderdi. Aldıkları mail ile neye uğradıklarını şaşıran çok sayıda oyuncu, sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi.

GFN powered by GAME+ servisine gelen ilk eleştiriler fiyatlandırma konusunda yaşanmıştı. Premium paketi aylık 74,9 TL olan platform lansmana özel 3 aylık Premium’u 149,7 TL‘ye vereceğini açıklamıştı. Ancak kullanıcılar bu duruma isyan etti. Fiyatla alakalı Turkcell ile uzlaşmaya varamayan oyuncular şimdi yeni bir önemli haberle güne başladı. Yurt dışındaki sunuculardan uygulamaya abone olan kullanıcılar için yolun sonuna gelindiği anlaşıldı.

Sponsorlu

Global GeForce NOW hesapları Game+’a bağlanıyor

Gönderilen maile “Türkiye’de yerel GeForce NOW hizmetini sunmak için GAME+ ile ortaklık kurduğumuzu size bildirmekten heyecan duyuyoruz,” cümlesiyle başlandı. Alışık olduğumuz oyun oynama deneyiminin burada aynı şekilde devam edeceği belirtilirken; NVIDIA’nın temel donanım ve yazılımının da korunacağı ifade edildi.

NVIDIA tarafından işletilen GeForce NOW hizmetini 3 Mayıs’a kadar kullanmaya devam edebileceksiniz,” diyen e-postada kullanıcıları sosyal medyaya döken o cümlelere yer verildi. Daha hızlı ve sorunsuz bir hizmet için Türkiye’deki kullanıcıların yurt dışından aldığı abonelik paketlerinin GAME+’a aktarılacağı açıklandı. Böylelikle gecikme sürelerinin Ankara’daki sunucular sayesinde çözülebileceğinin altı çizildi. Bunun üzerine birçok oyun tutkunu, GAME+’ı fiyatı ve aldığı bu karar yüzünden eleştirmeye başladı.

Daha önce yabancı sunuculardan GeForce NOW’a abone olan kullanıcılara para iadesi yapılıp yapılmayacağı ise şimdilik belirsiz. 3 Mayıs tarihinde bu hesaplar Türkiye’de Free pakete çevrilecekken, 3 ya da 6 aylık peşin yatırılan paraların ne olacağı henüz bilinmiyor. Ancak Turkcell’in bu kullanıcılarına özel indirimler uygulayabileceği düşünülmekte.