JoomDo

Kaydol

E-SPOR HABERLERİ - 11/04/2021

Rogue, G2 Esports’u Devirdi ve Finale Çıkmaya Hak Kazandı

Zorlu dört maçın ardından Rogue sonunda beklenmeyeni başardı. G2 Esports’u 2021 LEC bahar mevsimi playoff’larından dışarı attılar MAD Lions’a karşı finalde kendilerine bir yer edindiler.

Zorlu dört maçın ardından Rogue sonunda beklenmeyeni başardı. G2 Esports’u 2021 LEC bahar mevsimi playoff’larından dışarı attılar MAD Lions’a karşı finalde kendilerine bir yer edindiler.

Avrupa League Of Legends bölgesinin Fnatic veya G2 dışında bir şampiyon görmesinin üzerinden altı yıl geçti. Ancak bu sezon taraftarlar, Berlin’deki Riot Games stüdyosunda şampiyonlar duvarında başka bir takımın logosunu görecek.

Sponsorlu

Bu seri boyunca Rogue, kazandıkları tüm oyunlarda üstün harita oyunları, yan koridor kontrolü ve takım savaşı ile G2’den daha iyi bir seri oynadı oynadı. Bu arada, G2 kararlarının çoğunda uyumsuz görünüyordu ve çatışmaların çoğunda koordinasyonları yeterli değildi.

Rogue’un kadrosundan göze çarpan bir oyuncu, hayranların oylarının yüzde 88’ini alarak Serinin Oyuncusu ödülünü kazanan süperstar ormancı Inspired idi. Ormanda Nidalee ve Lillia gibi şampiyonlar üzerindeki mekanik becerisi, oyunların erken safhalarında büyük fark yaratarak takım arkadaşlarının eşleşmelerinde öne geçmelerine yardımcı oldu.

Öte yandan, veteran yıldız ormancı Jankos, baskınlar için uygun fırsatları bulmak için biraz mücadele ediyor gibiydi ve oyunun durumu üzerinde neredeyse hiç bir etkiye sahip değildi. Bununla birlikte, genel olarak, G2, birkaç yıl önce lige hakim olmaya başladıklarından beri onlardan beklediğimiz seviyede oynayamadı.

Bu aynı zamanda ilk kez veteran üst koridor oyuncusu Odoamne’nin LEC finallerinde oynayacğı ilk seri olacak. Oyuncu yedi yıllık kariyeri boyunca finallere yaklaştı, ancak H2K Gaming, Splyce ve Schalke 04 gibi takımlarla bitiş çizgisine gelmeden tökezledi. Ancak şimdi, Rogue ile daha mutlu bir sona ulaşabilir.

Gerçekten yeni bir çağ önümüzde. Rogue ve MAD Lions, artık LEC şampiyonasını kazanmak için değil, aynı zamanda 2021 Sezon Ortası Turnuvası’nda evlerini temsil etme şansı elde etmek için LEC yarışlarında birbirleriyle yüzleşmeyi bekliyorlar. Akşam Armut’u izlemeyi unutmayın.