JoomDo

Kaydol

E-SPOR HABERLERİ - 01/05/2021

Şahangiller Espor: “5 kişi hakkında hukuki süreçleri başlattık”

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası bünyesinde gerçekleştiği iddia edilen şike ve ardından başlatılan soruşturmanın kararı 30 Nisan Cuma günü açıklandı.

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası bünyesinde gerçekleştiği iddia edilen şike ve ardından başlatılan soruşturmanın kararı 30 Nisan Cuma günü açıklandı. ESL Türkiye tarafından gerçekleştirilen incelemede Team Spartan’ın kaybetmesinin nedeni moral eksikliği ve lige devam etmeme isteği olarak belirtilmişti. Aynı günün akşam saatlerinde ise iddiaların odağındaki diğer takım olan Şahangiller Espor bir açıklama yayınladı.

Takımın sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada “En başından beri kamuoyuna izah etmeye çalıştığımız masumiyetimiz resmi makamlar nezdinde de tescillenmiş ve kulübümüz bu çirkin iddialardan aklanmıştır.” sözleri ile birlikte dün akşama kadar ESL üzerine bir baskı olmaması için açıklama yapmadıklarını fakat takımlardan gelen açıklama üzerine açıklama yayınlamak zorunda kaldıklarını belirttiler.

Sponsorlu

Haklarında iddialarda bulunan takım ve kişilerden özür beklediklerini dile getiren Şahangiller Espor, süreci bulandırmak isteyen manipülatif ve hakaret içeren açıklamalara karşı 5 kişi hakkında hukuki süreçleri başlattığını söylerken, her türlü şike imasına ve hakaret içeren açıklamaya karşı yasal haklarını kullanacaklarını vurguladılar.

Takım tarafından paylaşılan açıklamayı RT’leyen kurucu Emrah Şahan ise açılan davadan kazanılacak tüm tazminat gelirinin Mehmetçik Vakfı ve Şehit Aileleri Vakfı’na eşit miktarda bağışlanacağını duyurdu.