JoomDo

Kaydol

OYUN HABERLERİ - 11/04/2021

Valorant “Profesyonelleri Alarak” CS:GO’yu Geçebilir Mi?

Profesyonel oyuncuların çoğu, Valorant’ı oyunların paylaştığı benzer amaç nedeniyle en popüler FPS “CSGO” ile karşılaştırdı.

Profesyonel oyuncuların çoğu, Valorant’ı oyunların paylaştığı benzer amaç nedeniyle en popüler FPS “CSGO” ile karşılaştırdı. Oyuncuların geneli Valorant’ın CSGO’nun yeni bir sürümü, bir CSGO katili veya Counter-Strike ve Overwatch’ın bir karışımı olduğunu düşünüyor.

Birçok CSGO uzmanı, oyunları profesyonel sahnede alakalı kalmak için değiştirmek dışında başka seçeneğe sahip değil. Freakazoid, 10 yıl boyunca CSGO oynadıktan sonra, şampiyon sonunda Valorant’ta kariyerini sürdürmek için oyundan çıkmaya karar verdi. Sadece o değil. Counter-Strike’da başarılı olamayan profesyoneller de CSGO sahnesinden ayrılıyor. Counter-Strike için bu şu anda sorun olmayabilir ancak bu Kuzey Amerika bölgesini kötü etkileyecek.

Sponsorlu

CSGO PROFESYONELLERİ HAREKETE GEÇİYOR

Valorant’ta hali hazırda Freakazoid, ScreaM, Mixwell, Brax ve hatta Dennis gibi değerli kişiler var. Diğer profesyonel oyuncular ve zaten emekli olan Counter-Strike profesyonelleri de Valorant’a geçiş yapıyor. Kritik olan nokta, Valorant’ın CSGO’nun eksik olabileceği bir dizi oyun işlevselliği ve mekanizması sunması, başka seçeneklerinin olmaması değil. Valorant an itibariyle yükselen bir oyun, neden fırsatı değerlendirmesinler ki?

Valorant’ın etrafındaki hype çok güçlü olduğu için, oyun kapalı betadan bile çıkmadan önce takip ediliyordu. CS’de alkışladığınız profesyonel oyuncuların çoğunun artık CS’de olmaması çok üzücü bir şey. Ancak, yine de farklı bir espor oyununda onları izlemek mümkün. Ayrıca, geçiş yapmak zorunda kalmamak için yalvaran birini görmek çok üzücü ve şimdi para yüzünden geçiş yapmak zorundalar. Sözleşmeler de şu an CS için en iyi durumlarında değiller. Fortnite, PUBG, Overwatch, Rainbow Six Siege ve Overwatch gibi diğer popüler oyunlardan profesyoneller bile Valorant’a geçmeye başladı.

27 yaşındaki CSGO gazisi Ryan “Freakazoid“ Abadir, Valorant’ta kariyer yapmak için CS: GO’dan ayrılmaya karar verdiğini açıkladı. Freakazoid, Cloud9, Echo Fox ve Ghost Gaming gibi takımlarla oynamıştı. Valorant, Fortnite’ı Twitch’teki görüntülemede ezdi ve sonunda CSGO profesyonellerini oyunu değiştirmeye çağırdı.

Freakazoid, Valorant’a geçtiği için hayranlarından çok fazla tepki aldı, çünkü bazı hayranları tam olarak memnun değildi. Sonunda Twitter’a gitti ve sitem dolu bir tweet attı. Freakazoid, takipçilerine şunu sordu: “Profesyonel oyuncular sık ​​sık takımlarını değiştiriyor. Oyuncuların bir oyunu değiştirmesi ne kadar farklı?”

CS: GO topluluğundaki “one-tap” kavramıyla yan yana anılan 25 yaşındaki Belçikalı oyuncu Adil “ScreaM” Benrlitom da Valorant’a geçti. ScreaM, G2 Esports, Team Envy vb. takımlar için oynadı. ScreaM ayrıca Valorant’taki düşmanları öldürmenin çok tatmin edici olduğunu söyledi. ScreaM liderliğindeki Valorant ekibi, Prodigy Takımı Fnatic Proving Grounds: Valorant Open turnuvasını kazandı. Ekip Mixwell, Dafran, KingMezii ve Shaiiko gibi yetenekleri barındırıyordu.

VALVE KAPIYI KAPATTI, RİOT BAŞKA BİR KAPI AÇTI

Brax’in resmi olarak imzalanan ilk Valorant Pro olduğunu biliyor muydunuz? T1, oyun yayınlanmadan önce resmen onu transfer etmişti. Brax aynı zamanda eski bir Counter-Strike profesyoneliydi. Burada eski diyoruz, çünkü Valve tarafından takım arkadaşlarıyla birlikte şikeye karıştığı için beş yıl boyunca yasaklandı. Onunla gurur duyduğu için değil, ama henüz esporlardan veya rekabetçi topluluktan çıkma fikri kesinlikle yok. Yasağa rağmen, hala STK topluluğunda aktif. Valorant’a katılan ilk yasaklı CSGO oyuncusu değil. Ama ilk imzalı Valorie profesyoneli.

Brax, bu hafta başlarında rekabetçi CSGO’dan emekli olduğunu açıkladı ve oyunun geliştiricisi Valve’in devam eden yasağı nedeniyle esporun en yüksek seviyelerinde rekabet edemediğini belirtti. Yasak, gençken 2016’daki bir şikeli maç olayından kaynaklanıyor. Olaya karışan diğer kişiler defalarca Valve’ın oyuncu üzerindeki belirsiz yasağı kaldırmasını istedi, ancak bu istekler yanıtsız kaldı.

CSGO İÇERİKSİZ, OYUN AKIŞI SIKICI

En başarılı Danimarkalılardan birine göre, CSGO zamanla sıkıyor. Dev1ce’nin görüşü, aynı zamanda oyunun iyi bilinen bir yüzü olan Mixwell tarafından da tekrarlanıyor.

Nicolai ‘dev1ce’ Reedtz ve Óscar ‘Mixwell’ Cañellas gibi birçok CS uzmanı öne çıktı ve Summit’in tweet’i ile aynı fikirde olduğunu kabul etti. Şu anda turnuvalar tarafından aşırı doygun olduğu için CS:GO’nun içerik yaratıcıları için iyi bir oyun olmadığını ima ederek doğruladılar. CS: GO, yayınlanan saat sayısındaki artışa rağmen izleyici sayısında sürekli bir düşüş yaşıyor.