JoomDo

Kaydol

OYUN HABERLERİ - 27/05/2021

Valve muhtemelen elde taşınan bir Steam konsolu üzerinde çalışıyor

En son Steam güncellemesinden sonra çıkan yeni bilgiler Valve’ın potansiyel olarak yeni bir konsol üzerinde çalıştığını gösteriyor.

En son Steam güncellemesinden sonra çıkan yeni bilgiler Valve’ın potansiyel olarak yeni bir konsol üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Geliştirici ve Steam veri madencisi Pavel Djundik, yeni kodu GitHub’da yayınladı , bu kod potansiyel bir “Neptune” kod adı ve “SteamPal” de olası bir konsol adını gösteriyor. Kod, bir Uçak Modu ayarı, düşük pil bildirimleri, Bluetooth ve potansiyel bir mobil veya el cihazının olacağını ima eden tutma düğmelerinden bahsetmekte.

Sponsorlu

Bu açıklama, Valve başkanı Gabe Newell’in konsollara gelen Steam oyunlarıyla ilgili bir soruya şifreli bir cevap vermesinden sadece bir hafta sonra geldi. “Bu yılın sonuna kadar bunun hakkında daha iyi bir fikir edineceksiniz… ve beklediğiniz cevap bu olmayacak” dedi.

SteamPal bu yıl bir noktada resmi olarak duyurulursa, Steam’in konsol oyun alanına atlamak için ikinci resmi girişimini işaret edecek. Valve, yıllarca süren testlerden sonra Kasım 2015’te Steam Machine hattını piyasaya sürdü. Steam Machine, konsol özellikleriyle birden fazla oyun üreticisi (Alienware, Digital Storm, Zotac) tarafından önceden oluşturulmuş bir oyun bilgisayarı serisi. SteamOS ile ilgili sorunlar ve Valve, geliştiriciler ve üreticiler arasındaki iletişim sorunları nedeniyle. Steam Makinesi hattı finansal ve eleştirel anlamda yetersiz kaldı. Valve, yarım milyondan az kopya sattı ve artık bunları Steam mağazasında satış için bulunmuyor bile.

Ufukta herhangi bir ek bilgiyi açığa çıkarabilecek resmi bir Steam etkinliği yok. Ancak yaklaşan oyunları ve geliştiricileri öne çıkaran Steam Next Fest 16 Haziran’da başlıyor.